درب کرکره اتوماتیک صنعتی

موتور های کرکره های صنعتی از مهمترین قسمت اجزای تشکیل دهنده آنها میباشد و به تناسب شفت و محور آنها به دلیل عریض بودن باید دارای استاندارد های خاص خودش از نظر طراحی و اجرا باشد.

اغلب این موتور ها ساید گیربکسی بوده که شرکت ایزی رولاپ از شرکت مارنتک آلمان تهیه می نماید که از نظر کیفیت و کارایی و توان بر حسب نیوتن بر متر مربع از بهترین ها میباشد. شفت فولادی  و محور عرضی این سیستم ها از آلیاژ های فولادی خاص با تیگنس های متفاوت برای عرض های متفاوت تولید و اجرا می گردد.

شرکت آسان سازه بیش از دو دهه میباشد که برای اغلب کارخانجات بزرگ و نمایشگاه ها و سازمانهای دولتی و غیر دولتی کرکره های صنعتی با ابعاد بسیار بزرگ طراحی و اجرا می نماید که از نظر کیفی و ایمنی سرآمد نمونه های خارجی آن نیز میباشد. کرکره های صنعتی به خاطر داشتن بعضی از خصوصیات اجرایی با انواع کرکره های رولاپ تفاوت های منحصر به خودش را دارد.

درب اتوماتیک کرکره های اسپید

اندکپ ها و صفحه های جانبی نگهدارنده کرکره های صنعتی تماما در کارگاه های شرکت آسان سازه توسط متخصصین مجرب طراحی و تولید می گردد. اسلت هاو یا همان تیغه شاتر کرکره ها یکی دیگر از مواردی است که از اهمیت خاصی برخوردار میباشد و باید بر اساس عرض و ارتفاع نوع آنها کاملا مشخص و سپس اجرا گردد.

اسلت های 10 سانتی و 14 سانتی آلومینیومی که حتما باید از آلیاژ فابریک 6063 اکسترود گردد و تیکنس قلاب ها و غضروف های آنها برای تحمل وزن و بار کرکره ها بسیار حائز اهمیت و حیاتی میباشد.

نصب سنسور های جانبی و سنسور های فرود و ایجاد  سیستم کنترل اضطراری در کنار درب ها نیز از پارامتر های مهم اجرایی اینگونه درب های بزرگ و سنگین میباشد. سنسور های فرود یا نشستن کرکره بر روی بار یکی از مهمترین مواردی میباشد که در این سیستم ها نباید نادیده گرفته شود و حساسیت آنها نیز بسیار حائز اهمیت است.

شرکت آسان سازه اینگونه سیستم ها را به گونه ای طراحی می کند که با  کمترین تماس درب در محل خود ایست کند و کوچکترین فشاری را بر روی اجسام و اجناسی که در زیر آنها در هر نقطه ای از درب که باشد وارد نیاورد.

نصب درب کرکره اتوماتیک صنعتی

برای نصب کرکره های بزرگ صنعتی به مواردی از قبیل نوع ریل ها و محل قرار گرفتن آنها و استراکچر نگهدارنده آنها بیشترین توجه را باید داشت.

ریل ها حتما باید از جنس فولادی با تیکنس های بیش از 2 میلیمتر باشد ؛ محل قرارگرفتن ریل ها در درب های صنعتی بسیار مهم میباشد و ایجاد گارد های محافظ ریل نیز از نکات قابل توجه در اجرای کرکره های صنعتی بزرگ میباشد.

استراکچر موتور و شفت و اسلت ها حتما باید با محاسبات دقیق انجام گیرد و نقاط اتصال جوشکاری ها و یا پیچ و مهره ها حتما باید بعد از اجرا توسط تکنسین های شرکت بازدید و مورد تایید قرار بگیرد و تمام و مراحل اجرایی باید به صورت مکتوب تایید و پی گیری شود.

در تنظیمات این سیستم ها باید حتما نکات هشدار دهنده و برچسب های هشدار نصب گردد و همواره قبل از اجرا از طول وسایل نقلیه ای که در این مسیر تردد می کند آگاهی های لازم را کسب و در انتهای فوقانی درب حتما باید از گارد های محافظ شاتر استفاده نمود.

در اجرای اینگونه سازه ها نکات قابل توجه بسیاری وجود دارد که رعایت  هر کدام از آنها برای دوام و عملکرد و طول عمر و ایمنی محیط حیاتی میباشد.

درب کرکره اتوماتیک صنعتی

قیمت درب کرکره اتوماتیک صنعتی

قیمت درب های صنعتی به دلیل بزرگ بودن ابعاد و طبیعتا داشتن مقدار بیشتر مواد اولیه از قبیل شاتر های آلومینیومی استثنایی بودن نوع ریل ها داشتن موتور های بزرگ تر و قوی تر بر حسب نیوتن بر متر مربع  بیش از کرکره های معمولی و کوچکتر است ولی براساس قیمت در واحد متر مربع شاید از کرکره های خیلی کوچکتر ارزانتر محاسبه گردد.

زیرا به طور مثال  یک کرکره کوچک 1×2 متری تمام مصالحی را که یک کرکره 3×4 متری نیاز دارد را از قبیل موتور و برد و متعلقات شفت و… دارا میباشد ولی به دلیل سطح کم این مبالغ که در مجموع سرشکن و تقسیم بر ابعاد  می گردد بسیار قیمت بالایی را در هر متر مربع به ما می دهد.

حال اینکه این مطلب در مورد کرکره های بزرگ با ابعاد صنعتی کاملا برعکس عمل می کند و هر چه ابعاد کرکره ها بزرگتر میشود قیمت آنها در واحد متر مربع کمتر می شود و این از دیگر مزایای کرکره ها با عرض های صنعتی میباشد

ولی در کل موتورهای آنها از نظر قیمت چندین برابر موتور های ضعیف تر و اسلت های آنها از نظر وزن آلومینیوم در متر مربع بیش از کرکره های کوچک  و طبیعی است گرانتر میباشد و البته هزینه های اجرایی و طراحی و حمل و ایاب و ذهاب از نکاتی میباشد که در این نوع سازه ها بسیار قابل توجه است.

 گالری تصاویر

درب کرکره اتوماتیک صنعتی

نمونه پروژه های درب کرکره اتوماتیک صنعتی