طراحی روی شیشه

ویترای به هنر نقاشی و طراحی روی شیشه گفته می شود که مربوط به کوبایی ها بوده و آنها نیز آنرا از اسپانیایی ها به ارث برده بودند.

آنها ویترای و طراحی روی شیشه را در ساخت پنجره های رنگی استفاده می کردند. این پنجره ها در کلیساها به کار گرفته می شد و نماد نیاز به شفافیت و تعدد عقاید بوده است.

امروزه این هنر زیبا جنبه های دکوراتیو فراتر از پنجره داشته و در همه جای دنیا گسترده شده است.

کاربرد طراحی روی شیشه

کاربرد طراحی روی شیشه درواقع هنری به ظاهر مدرن است اما قرن های زیادی است که در میان مردم کشورهای مختلف رواج داشته است.

کاربرد طراحی روی شیشه را می توان در موزه های تاریخی نظاره کرد که به زیبایی تمام، توسط هنرمندان چیره دست نقاشی شده اند.

کاربرد طراحی روی شیشه به معنای رنگ آفرینی و زیبا سازی روی شیشه است که گاه این شیشه به صورت مسطح بوده و به تابلویی زیبا مبدل می شود.

کاربرد طراحی روی شیشه یکی از هنرهای تزیینی(دکوراتیو) می باشد، که با استفاده از آن می توان روی انواع شیشه، نقاشی های زیبای خلق کرد و از شیشه های ساده اشیای تزیینی زیبا ساخت

طراحی روی شیشه
طراحی روی شیشه

مراحل طراحی روی شیشه

چه به دنبال طرح یا الگوی خاصی باشید چه بخواهید بافت خاصی ایجاد کنید، باید قبل از انجام کار در مورد جزئیات بیندیشید.

در ابتدا و قبل از انتخاب طرح شما باید درباره دکوراسیون اتاق مورد نظر فکر کنید و گزینه ای را انتخاب کنید که کاملا مطابق به نظر برسد.

در ابتدا باید مشخص شود از چه نوع رنگی می خواهید استفاده کنید. برای مثال، اگر از رنگ اکرولیک استفاده کنید نور به طور کامل نمی تواند از آن عبور کند و شیشه مات خواهد شد.

اگر از رنگ های بر پایه رزین استفاده کنید، شیشه ای شفاف با رنگ هایی پویا خواهید داشت. پس اکنون باید انتخاب کنید که کدام نوع رنگ متناسب با کار شماست.

پروژه های طراحی روی شیشه