پرده فلزی عمودی یا لوور

لوور و یا پرده عمودی که غالبا برای هدایت نور و گرما و باد های فصلی ؛ در پشت پنجره های اماکن عمومی و یا ساختمانهای دولتی ؛  و نوع ظریف تر آن در بعضی از ساختمان های مسکونی مورد استفاده قرار میگیرد ،

غالبا از جنس آلومینیوم بوده و یراق فلزی آن این قابلیت را دارا میباشد که آنها را به سیستم موتوری و به همراه مدار های کنترل از راه دور و یا سیستم های حسگر باد و نورآفتاب تجهیز نموده و مجموعه را با هماهنگی و به صورت یکنواخت کنترل نمود.
این سازه به دلیل استحکام نیز ؛  قابلیت حفاظ و امنیت ورودی های قابل اجرا را  نیز دارا میباشد .
ضمن اینکه در زمان هایی که ساکنین حضور ندارند میتوانند با بسته نگه داشتن آنها ضمن حفظ امنیت از نفوذ باد و باران و دیگر عوامل جوی ؛  فضا های  مورد استفاده  را مصون داشته و به پاکیزه نگه داشتن شیشه ها و نماهای ظاهری این مکان های نیز کمک بسیار مینماید.
لوور ها از قطعات 5 سانتی تا 12 سانتی  در مقاطع مخروطی و یا زد انگلیسی  تولید می گردند و متناسب  به اجرا و متراژ فضای مورد استفاده موجود ؛ نصب و اجرای آن نیز به  هیچگونه خرابی و یا کنده کاری نیاز ندارد..

پرده فلزی عمودی یا لوور به دلیل جنس ساختار آئرو دینامیکی که دارد می تواند با تنظیم حساب شده هوای محیط را خارج و یا مقدار ورود نور و هوا را به داخل محیط تنظیم نماید،  هیچ نوری از  قطعات آن عبور نمی کند و به همین خاطر در بعضی از مکان  ها برای  تنظیم مقدار ورود نور متناسب نیز از آنها استفاده می شود .

نصب پرده فلزی عمودی یا لوور موجب می شود از شدت نور بیرون کاسته شده و هم اینکه در روز، محیط داخل کاملا تاریک نشود.

ماهیت فنی لوورها مبتنی بر کاهش و جلوگیری از تابش آفتاب و همچنین امکان بازتاب نور به محیط داخل است.

لوورها از فلز و در بعضی موارد و طراحی های خاص از چوب ، تهیه می شوند، تیغه های لوور ها می توانند به صورت عمودی و افقی مورد استفاده قرار بگیرند.

نصب پرده فلزی عمودی یا لوور

مزیت نصب پرده فلزی عمودی یا لوور این است که قابلیت تاریک سازی محیط به صورت کامل، نصب آسان، قیمت نسبت به پرده های دیگر در حد متوسط و کاربری ساده و قابلیت سایه روشن شدن دارد.

مزایای آن باعث شده است در سازمان ها، ادارات، دفاتر و مراکز تجاری و خدماتی استفاده شود.

پرده فلزی عمودی یا لوور

مزیت پرده فلزی عمودی یا لوور

مزیت پرده فلزی عمودی یا لوور شامل موارد زیر است:

بسیار با دوام

نگهداری و نظافت بسیار آسان

استفاده از لوور به دلیل کنترل کامل نور، مزیت این نوع پرده و از اولویت های خریداران است.

قابل تولید با به کارگیری انواع متریال از جمله تیغه های فلزی، چوبی و…

قابل نصب به صورت تیغه های عمودی و افقی

دارای طیف گسترده ای از متریال ها، طرح ها و رنگ های زیبا

قابلیت تنظیم کنترل دید

قابلیت نصب با ریموت کنترل برقی

پروژه های پرده فلزی عمودی یا لوور